مدرسه اوتیسم

یک زمانی تابوی من ،مدرسه اوتیسم بود، وقتی اسمش رو می شنیدم می گفتم نه امکان نداره من آرین رو بگذارم بره اینجور مدرسه ها ، حاضرم  براش معلم خصوصی بگیرم ولی مدرسه اوتیسم نمی فرستمش. پدرش هم می گفت :بابا حالا ما که درس خوندیم کجای دنیا رو گرفتیم! ولی هر مادر و پدری دوست داره که فرزندش رو تو لباس مدرسه ببینه او هم برای دلخوشی من می گفت .

پارسال آرین یک معلم نازنین داخل منزل داشت که خودش معلم مدرسه اوتیسم بود ، خیلی با من صحبت کرد، او می گفت که بچه های اوتیسم اگر به مدرسه عادی برن خیلی اذیت می شن ، به من اطمینان  داد که مدرسه رفتن براش خیلی بهتر از خونه موندنه، باعث میشه نظم پذیرتر شه ، و این بود که من دست بکار شدم. و زمانی هم که به مدرسه آرین رفتم از طرز برخورد مدیر و معلمها که همه با عشق در مورد این بچه ها حرف می زدن خیلی خوشم اومد و الآن هم خیلی خوشحالم از اینکه آرین رو به مدرسه مخصوص خودش فرستادم . هم آرین خوشحاله و هم من خیالم راحت.

روز جشن مدرسه من از مراسم با موبایلم فیلم گرفتم باورتون نمیشه عصرها با چه شوق و ذوقی این فیلم رو تماشا می کنه و وقتی این اشتیاق رو توش می بینم از اینکه این درستترین تصمیمی بوده که برای زندگی آرین گرفتیم، مطمئن تر می شم.

از تصمیممون راضیتر می شم چون ، خدائیش بچه های الآن با زمانیکه ما بچه بودیم خیلی فرق دارند ما اصلا تو باغ نبودیم  نیشخند،خیلی حالیشونه و تفاوت ها را به خوبی متوجه میشن و این باعث آزار بچه های ما میشه .

دوستانم باور کنید که این بهترین انتخاب برای من و شمائی است که فرزندی با این اختلال داریم. هم فرزندتون فشار کمتری رو تحمل می کنه و هم خودتون آرامش بیشتری دارید . 

/ 4 نظر / 84 بازدید
para

[ماچ] khoshhalm ke mıgı tasmımet dorost boode

هانیه

خوشحالم كه خوشحالي اميدوارم كه دانشگاه رفتنش رو ببيني??

مهتاب

سلام دوست عزیز.من هم کودکی دارم که اتیسمه و 5 سالشه. سوالی که داشتم اینه که سن مدرسه برای این بچه ها مثل بقیه هست؟و اینکه مدرسه خوب اتیسم توی تهران کجاست؟ممنون میشم کمکم کنید....

عسل

سلام عزیزم. خواهرزاده ای اوتیستیک دارم که بخاطرش از شهرستان میان تهران ممنون میشم ادرس وتلفن مدرسه ارین جون رو برام بفرستی. یک دنیا سپاس